Pokud trpíte akné, můžete svou pleť uzdravit konzumací určitých pokrmů anebo také jejich vysazením. Víte ale, o jaké potraviny se může jednat? Povíme vám, co nejíst, abyste měli krásnou a zdravou pleť!

Principy a zásady přírodní cesty prevence a léčby akné nabízí tradiční čínská medicína nejen v seznamu jídelních pravidel, ale přichází i se speciálním antiseptickým tonikem. Ideální je nejen jako péče na očistu pleti, ale zároveň funguje antibakteriálně, čili výborná dezinfekce a jako lokální anestezie, kterou můžete nanést na bolavý pupínek. Utlumená tak bude nejen jeho citlivost a bolest, kterou vám způsobuje, ale i jeho vývin i zarudnutí.

Tradiční čínská medicína doporučuje správnou výživu proti akné, která může pomoci při více kožních problémech, např i při lupence.

Jak se ale při akné nestravovat?

Tradiční čínská medicína věří, že akné a naprostou většinu kožních problémů způsobuje horko a vlhko uvnitř našeho organismu. Vnitřní teplo tak prostupuje na povrch našeho těla právě následným projevem kožních problému. Toto horko a vlhko je také třeba odstranit, a to tím, že vysadíte z jídelníčku některá jídla, která jej způsobují.

Typickým pokrmem, který naše tělo zahřívá, se stává maso, a to skoro v plné čáře, ale zejména v podobě uzenin a červeného masa, kam můžeme zařadit nejen hovězí, konzervy, ale i jehněčí a veškerou zvěřinu.

Z nápojů se vyhněte především černé kávě neboli klasickému ,,turkovi“ a pochopitelně také alkoholu, obzvláště tedy tomu tvrdému, jelikož ten naše tělo dokáže zahřát do extrémního horka.

Další problém při výskytu akne bývá především mléko a mléčné výrobky. Kravské mléko je třeba vysadit anebo pít skutečně omezeně, jelikož jeho problém spočívá v pasterizaci, kterou jsou do mléka přidávaný látky, které pro náš organismus nejsou přirozené. Látky, které v mléce mají způsobit např. aromatizaci, škodí našemu organismu, jelikož je nedokážeme důkladně strávit a díky nim se nám v těle usazuje odpad, který opět způsobuje vlhko a horko. Podobnou paseku dělají i slazené nápoje, jako jsou např. džusy anebo coca cola.

Pro gurmány máme špatnou zprávu. A tou je to, že při léčbě akné se budeme muset vyhnout velkému množství koření, zvláště tedy toho pálivého, kterým může být černý pepř, česnek, zázvor, khari anebo chilli. Jak už vám pravděpodobně došlo, jsou příliš pikantní a horko v našem těle jen vedou do extrémů, což je přesně ten problém, kterému se snažíme předejít.

Naprostým tabu pro celou léčbu akné anebo i samotnou prevenci pro nás budou tučná jídla. Nezvyšují jen horkost uvnitř, ale zároveň i tvorbu kožního mazu, na které si akné zakládá a bez ní by takřka nemohlo existovat. Naprosto nevhodná jsou také jídla smažená a grilovaná, která našemu organismu škodí, třebaže se většinou jedná o naprosté pochoutky. Stravování se ve fastfoodech či jiných rychlých občerstveních tedy aktuálně nebude nic pro vás!

Možná se omezení zdají příliš zásadová a omezující. Věřte, ale že se jen zdají. Navíc sami uznejte, že za život bez akné stojí!

Tradiční čínská medicína v Praze: www.cinsky-lekar.cz