Přemýšlíte o pořádné masáži? Potřebujete obnovit funkce orgánů a zároveň tělo detoxikovat? Slyšeli jste o tibetských masážích? Pokud vás tibetské masáže zajímají, jste na správné webové adrese.

Některé zdroje uvádí, že tibetské masáže jsou tím nejstarším léčebným a masážním systémem na světě. Dominuje jim nejen oblíbenost a účinnost v Asii a většině alternativních léčitelství, ale i velká spojitost s tradiční čínskou medicínou, která je léčbou masážemi proslulá. Jedná z nejstarších a nejznámějších masáží se nazývá Kuney a o té si také dnes povíme.

Co čekat od masáže Kuney?

Tento druh speciální tibetské masáže je prováděn na speciálně vyráběných thajských podložkách, které zpracovaly ruce a příroda sama. Podložka je většinou umístěna na zemi a masáž je prováděna pouze ve spodním prádle anebo na nahém těle.

Účel není jen léčebný, ale i relaxační a preventivní. Cílem tibetské masáže Kunye je najít a nastolit rovnováhu v lidském organismu. Pochopitelně se zde také pracuje s tělesnou energií. Je třeba uvolnit a opět rozhoupat její působení, aby opět dokázala proudit. Dále je také slibována revitalizace kloubů a svalů, ale také „zkontrolována“ a obnovena funkce vnitřních orgánů, což neslouží jen k posílení imunitního systému a nastolení rovnováhy, ale dopomáhá to i ke zlepšení a urychlení látkové výměny a správné práce lymfatického systému.

Jak jste již pravděpodobně pochopili, tento druh masáže se specializuje zejména na práci s tělesnou energií, a právě proto také Kuney bývá někdy řečená jako tzv. energetická masáž. Nezaobírá se jen energetickými dráhami, ale i správnou průchodností energetickými kanálkami, které jsou obzvláště důležité, a je třeba docílit jejich uvolnění, aby se energie ,,nezadrhávala“. Pokud dojde ke správnému průtoku, je nastolena tělesná harmonie nejen pěti elementů, ale i třech energetických šťáv, což k pevnému zdraví a celkové pohodě zkrátka potřebujeme.

Jak masáž Kuney probíhá?

Na začátku této masáže nás vždy čeká pořádné dýchání. Je třeba tento druh tibetské masáže zahájit zásadně tímto způsobem, jelikož dýchání zklidňuje energii. V samotném úvodu jste ale ze strany maséra podroben několika základním otázkám, na základě kterých bude i masáž prováděna. Jedná se o naprosto neškodný způsob, jak na principech klientova chování, tělesných reakcí a informací zjistit zdravotní problémy, ale i přisoudit jeden z pěti druhů elementů, díky čemuž je vybrán i správný masážní olej.

Jedná se o přírodní a bylinné oleje, kterými je tělo namazáno. Následně již probíhá samotná masáž, při které masér za pomoci manuálních a speciálních technik pracuje s tělem klienta. Při masáži dochází k uvolnění napětí a k rehabilitaci svalů a kloubů. Můžeme si také všimnout jistých prvků akupresury, jelikož jsou nám stlačovány určité body na těle, což jen navozuje na informaci o tom, že tibetská masáž má co dočinění s tradiční čínskou medicínou.

Nejedná se o nic bolestivého. Je to naopak velice příjemný zážitek, po kterém se budete i příjemně cítit. Tibetská masáž dokáže divy a navíc údajně omlazuje kůži!

Tradiční čínská medicína v Praze: www.cinsky-lekar.cz