Máte parazity a přemýšlíte, jakou nejšetrnější a nejpřírodnější formou je dostat z těla? Nevíte, jaký parazit vás trápí? Potřebujete detoxikaci? Možná vám pomohou naše rady, které nám řekly babičky ...

Paraziti se nemusí přenášet jen vzduchem, zkaženým či tepelně nezpracovaným jídlem. Parazit se do vás může dostat i sebemenším kontaktem s vašimi ústy, kterými vnikne do vašeho těla. Z čehož jasně vychází, že parazity můžete ,,chytnout" i pouhým polibkem. Někteří dokonce napadají i pohlavní orgány, čemuž se nevyhnete zejména v případě promiskuidního života. Potom je třeba vědět, jak se zjistí paraziti v těle, ale i to, jak se parazitů zbavit.

Bičenky

Jedním z nejčastějších parazitů v lidském těle bývají bičenky, které můžeme rozdělit na střevní a ústní. Bičenka ústní velice šikovně parazituje na dásních a zubech. V horším případě dokáže způsobit i zánět mandlí.

Při otázce jak bojovat proti parazitům, je v tomto ohledu jednoduchá odpověď. Staré babské rady vřele doporučují ranní cucání oleje. Ideálně na lačno a olej by měl být kvalitní, takže sáhněte po olivovém, avokádovém anebo konopném.  Aby byl boj proti bičenkám úspěšný, cucejte olej minimálně 10 minut, to aby jeho vůně stihla nalákat co nejvíce bičenek. Toxiny bičenek se tak rozpustí v tuku z oleje a mrtvé schránky bičenek následně vyplivneme. Poté ústa vypláchneme ještě studenou vodou, a důkladně i odvarem s pelyňku. Ideální je tento proces opakovat i před spaním.

Dalším parazitem v lidském těle je již zmíněná bičenka střevní, která ničí střevní stěny a požírá střevní mikroflóru. Tentokrát nám ale nepomůže ani kvalitní olej. Bičenka střevní naopak těžce snáší koření hořké chuti. Pro otázku, jak se zbavit parazitů s názvem bičenka střevní, proto využijeme zejména hořčici, hřebíček, cibuli, česnek a opět pelyněk. Kyselá chuť navíc také bičenkám nedělá dobře, takže využijeme ke konzumaci zejména červené lesní plody.

Plísně a houby

Houbová onemocnění a plísně jsou bohužel příliš odolná. Dokáží přežít jak v extrémně nízkých, tak i extrémně vysokých teplotách, a jen tak něco je nevyvede z míry. A právě proto se jedná o jedno z nejčastějších napadení parazitem, které se zejména projevuje na naší kůži, vlasech, ale i nehtech. Z našeho organismu odebírají především vitamíny, které potřebují ke své existenci.

Věc, kterou se zbavíme hub a plísní jako parazitů v lidském organismu bude odvodnění. Houby a plísně potřebují vlhkost, pokud jim není dostána, sucho má na ně likvidační účinky, proto je pro boj s plísněmi velice účinná metoda tzv. suchého hladovění. Zkuste odvodňovací čaje, ale také sůl. Pomůžou nám také navíc pálivé potraviny, zejména česnek bude našim dobrým přítelem.

Tipy od nás pro zbavení se parazitů

Rozhodně nezapomínejte na česnek a na pelyněk. Tyto dvě byliny platí v boji s jakýmkoliv parazitem. Při boji s parazity navíc nikdy nezapomínejte na křemík. Tuto potřebnou látku směle doplňujte. Můžete jí získat z přesličky, okurky anebo dokonce kopřivy.

Ideální je spojit několik procedur najednou a vše konzultovat s odborníkem. V takovém případě budou paraziti v lidském těle rychle venku!

Tradiční čínská medicína v Praze: www.cinsky-lekar.cz