Trápí vás kvalita vašich vlasů? Mastí se vám, i když si je často myjete? Tvoří se vám lupy, třebaže se o vlasy důkladně staráte? A proč to tak vlastně je? Možná děláte něco špatně…

Říká se, že žena je dlouhých vlasů, ale krátkého rozumu. A protože nám dominují především vlasy, je třeba se o naši chloubu starat a udržovat ji zdravou a krásnou. Ale jak na to, když máme lupy nebo mastné vlasy?

Lupy a jejich vznik

Nehledejte pod lupy jiný význam, než obyčejné šupinky odumřelé pokožky hlavy. Na celém našem těle je kůže neustále obměňována, ale pokud jsou naše vlasy posety extrémním množstvím lupů, pravděpodobně už to nebude jen obyčejný neestetický problém. Někteří zastávají názor, že lupy jsou zánětlivé onemocnění pokožky hlavy. Jiní zase, že díky tomu můžeme vypozorovat začínající nemoc jako např. lupenku. Tradiční čínská medicína tvrdí, že problém bude pravděpodobně v nedostatečném prokrvení jater, z čehož jasně plyne, že díky nedostatku se nedokáže ani dostatečně prokrvovat pokožka hlavy. Pokud se ovšem lupy netvoří často, ale jen občas, problém bude také v játrech, ale spíše s jejich horkostí a vnitřním větrem.

Jak na lupy

Dermatologové vám pravděpodobně předepíší speciální roztoky a šampóny. Ale narovinu – nejideálnější bude, když v případě návštěvy lupů naprosto zahodíte veškeré chemické přípravky, včetně kondicionéru a sáhnete spíše po přírodní alternativě v podobě bylinek a vitamínů.

Mastné vlasy a jejich vznik

Vlasy by neměly postrádat jistou vláčnost, ale problém nastane ve chvíli, kdy se vám vlasy zmastí sotva pár hodin po umytí. V takovém případě se zřejmě bude jednat o zvýšenou produkci podkožního mazu, která je typická pro pubertu, menstruaci, těhotenství anebo přechod. Za mastné vlasy tedy bývají na vině převážně hormonální změny, které jsou u žen velice časté. A právě ony hormony jsou hlavním spouštěčem přemrštěné reprodukce mazu a jejich výsledkem bývají právě ony mastné vlasy. V některých případech ale mohou být na vině i nevyhovující přípravky na očistu vlasů či špatný životní styl. Kouření a pití alkoholu vlasům totiž moc neprospívá…

Tradiční čínská medicína vidí problém ale úplně jinde. Mastné vlasy jsou dle alternativního lékařství příznakem toho, že našemu organismu vládne vlhkost a žár, který přispívá k nerovnováze a následnému vytváření hlenu.

Jak na mastné vlasy

Rozhodně chvíli vynechejte kondicionéry, vlasové balzámy, séra či jiné produkty na olejové bázi. Kdybychom je totiž patlali už na tak mastné vlasy, přilévali bychom tím olej do ohně. Mastné vlasy je třeba mýt, a to minimálně každý den, ideálně ale několikrát denně, abychom mohli zabránit počínající tvorbě dalšího mazu a následnému zmaštění vlasů.

Jak vyřešit lupy i mastné vlasy?

Tradiční čínská medicína nabízí jeden ze svých produktů, který na západě nemá obnovy. Jedná se o speciální vlasový šampón Han Fang, který dokáže zatočit jak s lupy, tak i s mastnými vlasy, zároveň také zastavuje svědění a uzdravuje podrážděnou pokožku.

Určitě si o produktu přečtěte více na  http://www.cinsky-lekar.cz/11-lecba-priznaky/12-vypadavani-vlasu-suche-mastne-vlasy. Jen směle do toho!

Tradiční čínská medicína v Praze: www.cinsky-lekar.cz