Lupenka…taky vás z toho slovo už mrazí, protože víte, co znamená? Projevila se vám a vy nevíte, co dál? Stále jste žena, ale máte dojem, že se takhle nikomu nebudete líbit? Tak se pojďte podívat, jak můžete svůj kožní problém vyřešit…

Nejčastější léčby lupenky

Předem musíme podotknout, že se ještě nenašel způsob, jak lupenku vyléčit úplně, a to dost možná právě proto, že se dosud nezjistila ani její původní příčina a důvod vzniku. Do karet nám ale hraje to, že při určitých léčbách a terapiích můžeme lupenku a její očividný průběh poměrně dost ovlivnit.

Západní medicína uznává terapii, při které je tělo ozařováno speciálními paprsky, které mají zklidnit průběh psoriázy a zároveň zabránit šupinatění kůže a tvorbě pupínků. Na podobné léčebné bázi také funguje tzv. helioterapie, kterou můžeme volně přeložit jako terapii sluncem. Většinou je od lékaře doporučena cesta k moři, jelikož v některých formách lupenky slunce velice prospívá léčbě a napomáhá vzpamatovat se tělu. Zároveň je pobyt u moře brán i jako odpočinek a odstranění stresu, neboť ten lupenku a její průběh ovlivňuje pochopitelně také.

V některých případech jsou kromě kortikoidů a antibiotik postiženým lupenkou předepisována i sedativa a antidepresiva, a to nejen proto, že muž či žena trpí depresemi a frustracemi ze svého vzhledu, ale i proto, že sedativa tlumí svědivost. V některých případech jsou proti svědění dokonce předepisována antihistaminika.

V zemích, kde lidé zastávají alternativní lékařství, lupenka není takřka vůbec léčená na bázi chemikálií. Např. tradiční čínská medicína zastává názor přirozenosti a přírodních prostředků k její léčbě, jako jsou například speciální čaje, které povětšinou bývají směsi všemožných léčivých bylin, a také masti, které obsahují přírodní esence a výtažky rostlin, kterými se tradiční čínská medicína řídí již dlouhá staletí.

Léčba tradiční čínskou medicínou

Jednou z nejčastějších forem léčby lupenky je v alternativním lékařství ,,koupel“ s rybami Garra Rufa, popřípadě také s druhem Cyprinion macrostomus. Léčba lupenky se tak provádí v lázních, kde jsou narušené části kůže těla člověka vystaveny kontaktu s těmito druhy ryb. Tyto rybičky totiž mají opravdu zvláštní zdroj potravy. Živí se totiž odumřelými epitely lidské kůže, tudíž v podstatě fungují na bází živého a důkladnějšího peelingu, když bychom to měli vysvětlit jednoduše. Většina pacientů si tuto léčbu lupenky velice chválí, neboť není bolestivá, nepříjemná a spíše jen lechtá. 

Tradiční čínská medicína také pochopitelně nabízí už jednou zmiňované speciální čaje, které obsahují léčivé a tělu prospěšné esence pro léčbu psoriázy. O těchto produktech se můžete dozvědět více zde: http://www.laodzan.cz/lupenka-priznaky-leceni-lupenky. Jedná se o nejzákladnější bylinné směsi, ale v případě vaší zvědavosti a vašeho zájmu se pochopitelně obraťte na odborníky v kruzích tradiční čínské medicíny, kteří vám sami nabídnou druh terapie či léčby lupenky, kterou uznájí za vhodnou.

Rozhodně se nebojte poptat specialistů, kteří s vámi vše proberou a doporučí vám léčbu lupenky jako ušitou na míru!

Tradiční čínská medicína v Praze: www.cinsky-lekar.cz