Trpíte poruchou imunity, ať už vrozenou či získanou? Toužíte po jejím posílení, ale nevíte, jak na to? My vám poradíme, jak imunitu posílit!

Kdy je dobré posílit imunitní systém?

Posílení imunitního systém bychom měli praktikovat zejména na podzim, jelikož v tomto období, ale i na jaře, dochází k výměně tělesných energií. V létě naše tělo bylo závislé energií jang, která se ale k podzimním měsícům začíná měnit na energii jinovou. Aby naše tělo bylo odolné vůči okolním patologickým jevům, je třeba zkontrolovat a uvést do chodu plíce a tlusté střevo.

S čím je spojeno posílení imunity?

Tyto dva významné orgány výrazně ovlivňuje prvek kovu, který je pro podzim nezbytný. Kov je třeba důkladně rozvést po těle tak, aby se vyrovnala síla povrchové energie čchi, která má funkci obranyschopnosti proti virům a bakteriím. Pokud se tedy zaměříme na zlepšení chodu plic a tlustého střeva, dojde i posílení imunitního systému.

Jak fungují plíce a tlusté střevo?

Podle tradiční čínské medicíny, jak jsme již zmínili, tlusté střevo a plíce obstarávají rozvody a funkce kovu, který je stěžejním prvkem pro posílení imunity. Tlusté střevo zastává ale zároveň funkci odpadních trubek, které z těla odvádí přebytek odpadu a látek, které již naše tělo nepotřebuje. Nejedná se pouze o složky na látkové či hmotné úrovni. Podzim je pro většinu lidí také ve znamení depresí, a to zejména proto, že je jeho hlavní emocí právě smutek a nostalgie, díky kterým vychází na povrch negativní energie, kterou tyto emoce ovlivnili.

Tradiční čínská medicína proto zastává názor, že pokud se nerozhodnete odprostit od toho typu psychického odpadu, k posílení imunity nedojde. Vaše tělo totiž bude neustále zatěžováno a vysilováno nepříjemnými vzpomínkami, a tím pádem bude i náchylnější k řadě bacilů. Resp. pokud se nerozhodnete upustit od toho, co bylo, jste o to víc náchylnější k chřipce či nachlazení a k posílení imunity tím nedojde. Je třeba nechat být, co bylo a začít zase žít!

Plíce jsou naopak podle tradiční čínské medicíny stěžejním orgánem pro život, jelikož přestavují stěžejní schopnosti dýchat, přijímat kyslík a žít. Je třeba zlepšit kvalitu dýchání a otevírání nosu proto, abychom mohli vzduch jedním nádechem dostat do celého těla a došli tak naplnění. Pokud dostaneme dostatečné množství kyslíku do našeho těla, naše vnitřní orgány budou obohaceny velkou dávkou energie, dojde tak ke správným funkcím kovu, ale i k aktualizaci dráh, cév a ochranného štítu, který pomáhá tělu k celkovému posílení imunity a zároveň jsme tak podle tradiční čínské medicíny chráněni proti vnějšímu vlivu špatného větru, chladu a vlhku, který by mohl naše zdraví narušit.

Co může posílit imunitu?

Jedním z nejlepších pomocníků je podle tradiční čínské medicíny fototerapie. Jeden z nejúčinnějších produktů naší matky přírody je léčiva houba zvaná Reischi, kterou tradiční čínská medicína doporučuje především k posílení imunitního systému.

Účinky této pro alternativní lékařství extrémně významné houby budeme řešit na semináři, který se bude konat v Centru itegrativní medicíny v Praze. Na seminář se můžete dostavit na adrese Rašínovo nábřeží 56, Praha 2. Rádi vás uvidíme!


Tradiční čínská medicína v Praze: www.cinsky-lekar.cz