Chcete znát další typy optimálních štětců na dokonalý make-up? Dámy, nevíte, jaké další ženské nářadí zvolit? Základní výbavička vám už nestačí? Anebo nevíte, jak si správný štětec vybrat? Poradíme vám, co si můžete pořídit.

Už jednou jsme zmínili, že ženy mužskému nářadí příliš neholdují. Štětců na obličej a jejich druhů je skutečně mnoho. O základních typech, které by neměly chybět ve vaší kosmetice, jsme si již pověděli zde. Opomněli jsme však, jak si také správné ženské nářadí vybrat.

Sortiment štětců je skutečně rozsáhlý, ale existují i takové typy, které slouží buď na jedno či málo použití anebo se s nimi díky jejich nekvalitě nedá pracovat vůbec. Jejich chlup je většinou příliš tvrdý a umělý. Základem je tedy vyprat ten správný štětec. Ale jak?

Jak si vybrat to správné nářadí?

Pro ženy jsou nářadím na dokonalou fasádu zkrátka především ty správné štětce. Výběr těch pravých není vůbec jednoduchý, a to zejména pro lajky. Ale stačí se řídit jednoduchým pravidlem, které platí i u výběru zubních kartáčků. Husté a jemné štětiny. Přesně takové by měly být jak naše kartáčky na zuby, tak i naše štětce určené k líčení a tvorbě celého make-upu.

Můžeme se zároveň setkat i se dvěma druhy štětin. Jedná se o umělé, povětšinou synteticky vyrobené, a v druhém případě o přírodní. Přírodní chlup je všeobecně doporučován v kosmetice mnohem víc, a to zejména proto, že v jeho případě se skoro nesetkáte s alergiemi a navíc povětšinou ani nepodráždí případné akné.

Je obvyklé ještě jiné nářadí?

Spousta žen navíc používá štětec na rtěnku či lesk, ten se vyznačuje svou délkou, ale také tím, že je úzký, jeho chlupy jsou povětšinou krátké, konec může být zarovnaný anebo zkosený do strany či do obloučku. Existují různé velikosti, čehož můžeme využít na základě našich rtů, jejich plnosti, tvaru anebo také velikosti, ale není pravidlem, že když mámě větší rty, musíme si nutně pořídit jambo štětec. Zkuste volit i tak spíše menší, jelikož s nimi můžete lépe propracovat detaily, a ústa tak dovést k dokonalosti.

Další ženské nářadí není ani tak štětec, jako spíše kartáček určený na pročesávání řas, ale i obočí. Řasám můžeme vrátit pročesáním přirozený tvar, pokud byly např. nějakým kosmetickým produktem jakoby slepené. I tak se kartáček používá spíše na obočí, ihned po aplikaci tužky či stínu, aby obočí dostalo přirozený vzhled. Pokud ovšem máte permanentní make-up obočí, toto kosmetické náčiní můžete směle vynechat.

Velice používaný je také štětec označovaný jako ,,blender“.  Je spíše menší a poznáme ho podle dlouhých a dvojitých štětin. Můžeme ho využít na nanášení očních stínů, ale z pravidla se využívá zejména na jejich rozmazávání, pokud se snažíme vytvořit tzv. kouřové líčení anebo chcete-li ,,smokey eyes“. Jedná se o geniální vychytávku, která nám usnadní práci a zároveň díky ní získáme vzhled jako z obálky módního časopisu. Práce s ním je skutečně jednoduchá, není třeba cvik ani manuální zručnost rukou.

Pokud tedy toužíte rozšířit svou sbírku štětců anebo vylepšit novým nářadím svou fasádu, vydejte se po nákupech!

Tradiční čínská medicína v Praze: www.cinsky-lekar.cz